0
283

Браво на Камата!

Всичко започва преди 3 месеца.

Христо Стоичков получава покана да участва в благотворителен мач с прозвището „Мач на мира“. Видеото долу е с тематичен репортаж.

Двубоят е и в чест на легендата на футбола Диего Армандо Марадона. Марадона си отиде от този свят през месец ноември 2021 г.

Участие в снощното шоу на „Стадио Олимпико“ взеха и две от децата на Дон Диего Армандо.

Христо Стоичков подарява копие от Златната топка на папа Франциск. Папата е видимо доволен и щастлив, Сн: bulgaria.postsen.com

Камата игра снощи с №9 за отбора на „белите“. Той беше рамо до рамо на терена с  футболни колоси като Роналдиньо, Пабло Забалета, Ерик Абидал, Иван Ракитич, Шота Арвеладзе. Те заедно се изправиха срещу отбора на „сините“, където бяха събрани заедно изявените италиански легенди като Винченцо Якуинта, Антонио Ди Натале  и други.

Христо Стоичков отново остави силно впечатление. Той направи чудесни пробиви по необичайния за неговата бляскава кариера десен фланг. Успя да направи две асистенции и изигра ключова роля за още едно попадение.

Резултатът беше открит в 9-та минута, благодарение на  Стоичков. Камата получи дълъг пас и свали топката с глава към Шота Арвеладзе. Така грузинецът можа да вкара гол от лесна позиция. В 14-та минута Антонио Ди Натале, обаче, изравни резултата. Тогава Гьокхан Инлер отне топката от свой противников играч и я подаде на Ди Натале.

В 17-та минута Христо Стоичков отново изигра ключова роля за гол. Той даде пас с пета към Мхитарян.  Мхитарян подаде на Уго Алмейда.  Португалецът вкара гол във празната врата. Резултатът стана 2:1.

Но това не е всичко. Фантастичната игра на Стоичков продължи и в 21-та минута направи втора асистенция. Тогава пусна топката между трима играчи на съперниковия отбор към Арвеладзе за втори гол.

„Сините“ отвърнаха и намалиха резултата в 24-та минута до 2:3. Тогава Якуинта,  след центриране от корнер, успя да преодолее напористия Роман Вайденфелер.

Преди Мача на мира Стоичков направи страхотен подарък на папа Франциск, който е голям футболен фен.

„С голяма голяма радост подарих на папа Франциск копие от моята Златна топка! Бяхме при него, играхме за мира по света във Вечния град! Цар Футбол е най-добрият посланик за мирен свят“, сподели Камата в социалните мрежи.

Слави Трифонов написа във ФБ: „Хорхе Берголио е запален фен на футбола, който не гледа футбол по телевизията. Следи представянето на своя любим аржентински отбор “Сан Лоренцо” само чрез вестниците, понеже преди 30 г. дава обет пред Светата Дева Мария да не гледа телевизия. Днес той е един от най-влиятелните хора на планетата. Днес Хорхе Берголио е самият папа Франциск.

Папа Франциск, със светското име Хорхе Берголио, получи днес изключително ценен подарък от един българин. Българинът Христо Стоичков му подари копие на своята “Златна топка”. Вижте тази снимка, вижте изражението на лицето на папата, запаления фен на футбола – сякаш е малко дете, което току-що е получило мечтаната играчка.

Днес Христо Стоичков отново направи за България повече, отколкото всички политици взети заедно.

Тази вечер в Рим Христо Стоичков игра и в Мача на мира, който се проведе под патронажа на папа Франциск. И определено направи силно послание – оръжията, бомбите, танковете, модерните ракети, войните са невъобразимо зло, които нямат място в съвременния свят. И само красивите жестове към другите ни правят Човеци.“