Ивет Лалова си подари медал за РД, Мирела Демирева триумфира (ВИДЕО)

0
337

Чудесното представяне на Ивет Лалова завърши с медал. Какъв по-прекрасен подарък за нейния рожден ден?

В Пекин се провежда оспорвана световна надпревара.

На 100 метра Ивет Лалова зае втората позиция и получи сребърен медал.

Постижението на Ивет Лалова е повече от чудесно не само за нея като елитен спортист, но и за българския спорт.

Тя финишира с време 11,11 секунди и беше изпреварена от Кот ди Воар с минимална разлика.

Мюриел Ауре постигна 11,06 секунди и успя да вземе преднина пред Ивет Лалова само с 0,05 секунди.

Ивет Лалова
Ивет Лалова

На трето място и бронз взе Кандис Макграун от САЩ с време  11.18 секунди, научихме от  bgathletic.

Постижението на Ивет Лалова е огромно, защото тя бяга при насрещен вятър, който допълнително забави всички състезателки.

В турнира в Пекин отлично е представянето на  Мирела Демирева, която скочи 193 см.

По този начин Мирела реализира свое лично постижение и спечели златен медал в „IAAF World Сhallenge“ в Пекин.

Второто място след Мирела Демирева със 190 см си поделят  Светлана Радзивил и Надя Дусанова  от Узбекистан.

Мирела Демирева
Мирела Демирева с лично постижение от 193 см

Победата на Мирела Демирева е определена като впечатляваща не само от българските медии, но и от чуждите спортни журналисти, които отразяват това толкова важно съревнование между най-елитните световни лекоатлети.

Георги Цонов  се класира шести на троен скок,  съобщи БТА.

Поздравления за нашите прекрасни, сърцати и амбициозни състезатели, които винаги ни радват и ни карат да се изпълним с национална гордост!