Знаменит обрат: Ювентус доказа, че само с класа можеш да постигнеш много! (ВИДЕО)

0
304

Ювентус сътвори обрат за историята в изключително драматичен сблъсък от Шампионската лига!

Страхотно класен Ювентус! Това може да се каже след снощната уникална драма на „Уембли“, в която гостите от Торино обърнаха Тотнъм Хотспър до 2:1, видя TOPactualno.com.

Ювентус
Ювентус показа страшна класа в Англия

Първият двубой в Италия бе завършил при неблагоприятното за „Старата госпожа“ 2:2. Това даваше основания на мнозина да считат англичаните за фаворити.

Това основание се засили в 39-тата минута на реванша, когата Сон Хю-Мин откри резултата за „шпорите“. Така гостите трябваше да търсят вече цели две попадения.

През втората част обаче треньорът Масимилиано Алегри направи много хитри смени, с които обърна мача. Той пусна Квадво Асамоа, Щефан Лихтщайнер и Стефано Стураро.

В 64-тата мин. вторият проби отдясно, центрира добра, Сами Кедира отклони с глава и Гонсало Игуаин изравни. Това стъписа домакините.

Само 3 минути по-късно Игуаин бе замесен и в следващия гол. Аржентинецът изведе сам срещу вратаря сънародника си Пауло Дибала, който разстреля Уго Лорис за 1:2.

До края на мача Тотнъм опита да докара мача поне до продължения, но не успя. Така с 4:3 общ резултат Юве изхвърли от Шампионската лига един от петте английски тима, достигнали до осминафиналите.

Ювентус ще играе на четвъртфинал в турнира за втори пореден сезон. Миналата година достигна до финала, сега тифозите очакват същото.

Вижте видео от снощната „поредна футболна драма“!