Алберт Попов с историческо постижение 32 години след последното за България

0
372

Една прекрасна новина не само за любителите на зимните спортове. Това е нова победа за цяла България, която Алберт Попов извоюва

Преди 32 години Петър Попангелов участваше в надпреварата за Световната купа.

Албер Попов ски
Албер Попов върна славата на България по ски отпреди 32 години

През изминалите доста години България нямаше участник в тази оспорвана, но също така елитна надпревара.

Но младият Алберт Попов успя да спечели първите си точки за Световната купа.

В Леви – Финландия в първия слалом българският скиор завърши 20-ти.

Под номер 75 той тръгна сравнително по-късно. Първият манш завърши 22-ри.

Във втория манш Попов подобри своето каране и стана 15-ти. Общото класиране за нашия скиор е на 20-то място.

Алберт Попов  прави девети старт в групата на най-елитните ски състезатели.

Първи се класира Марсел Хиршер. Той беше по-бърз само с 9 стотни от своя най-голям съперник Хенрик Кристоферсен. Хенрик Кристоферсен остана втори.

На трето място се класира Андре Мирер от Швеция.

В началото на годината българския биатлонист Красимир Анев извоюва сребърен медал в надпреварата в Италия.

30-годишният Красимир Анев измина трасето от 12,5 км, успя да повали всичките поставени 20 мишени и зае второто място.

На първо място се класира биатлонистът от Русия Александър Логинов.

Красимир Анев изостана зад него само с 27,6 секунди, научихме тогава от директното предаване по БНТ HD .