И новият ансамбъл е на световно ниво!

Прекрасните момичета от новия ансамбъл по художествена гимнастика грабнаха златото Сн: БФХГ

Това стана ясно от състезанието днес.

В зала „Арена Армеец“ се проведе надпреварата за Световната купа.

А българските гимнастички се окичиха със златни медали, след като постигнаха обща оценка 53.150 точки.

Среброто спечели отборът на Гърция с 52.650 точки. Бронзовият медал беше извоюван от гимнастичките на Франция с общ сбор от 50.900.

Момичетата от новия ансамбъл по художествена гимнастика са Вая Драганова, София Иванова, Елена Георгиева, Петя Борисова, Биляна Везирска и Женина Стефанова.

Грациите на Весела Димитрова и на Михаела Маевска изиграха своята композиция на топки и ленти с музиката на песента „Лале ли си, зюмбюл ли си“. За прекрасното изпълнение българските момичета получиха най-високата оценка за смесено съчетание. Тя е 28.950 точки.

Талантливата Боряна Калейн също спечели златото в многобоя от Световната купа в град София, припомниха от БГНЕС и от Дарик по материали на БФХГ.

От 1 до 3 април 2022 г. се проведе Международният турнир “Купа София” (“София къп”). Ансамбълът по художествена гимнастика направи демонстративно изпълнение на 5 обръча. Съчетанието можете да изгледате на видеото долу.

Дара Стоянова извоюва сребърен медал. Никол Тодорова спечели два бронзови медала.

Единият бронзов медал на Никол Тодорова е за съчетанието на обръч. Вторият бронз на 14-годишната гимнастичка е на лента.

Никол се класира четвърта в многобоя на лента.

Среброто на Дара Стоянова е за съчетанието на бухалки.

Елвира Краснобаева спечели сребро от многобоя, оповестиха от БФХГ.

На финала за жените Боряна Калейн на обръч спечели 29.750. На обръч Стилияна Николова постигна резултат от 31.300.