Ангел Русев сътвори истинско спортно чудо: Браво!

0
160

Браво!

Ангел Русев вече е европейски шампион, Сн: gong.bg.

Амбициозният Aнгел Русев пожъна  невиждан успех! Той  спечели 4-та европейска титла. Младият щангист от Русе блесна  в категория до 55 килограма в зала „Арена София“.

Триумфът на Ангел Русев беше постигнат с огромна воля. Понеже при неговия втори опит в изхвърлянето, Ангел Русев получил контузия в рамото.

Българинът  започна с опит от 105 килограма. При второто излизане на подиума в залата Ангел вдигна 109 килограма,  но получи травма в рамото. Първоначално съдиите  искали да отсъдят неуспешен опит. Но за щастие одобриха опита като успешен.

При своя трети опит Ангел Русев вдигна и 2 допълнителни килограма  –  111 кг общо.

При изтласкането българският щангист се мобилизира и амбицира. Тези 135 килограма не му си опряха. По този начин общият  резултат на българина достигна до 244 кг.

Резултатът беше напълно достатъчен за златен медал от Европейския шампионат в София, уведомиха от gong.bg.

Екипът на  topactualno.com поздравява амбициозния български щангист Ангел Русев за извоюваната европейска титла!

Пожелаваме му здраве, бодър дух, амбиция и още много нови постижения, с които да радва всички българи!

Мирела Демирева също стана Балканска шампионка, но в скока на височина.

Българката направи триумф с 1.89 метра. Постигна тази височина от втория опит. Мирела започна състезанието с преодоляна височина 1.80 от първия опит. По същия съумя да преодолее и следващите височини – 1.83 и 1.86 метра.

Вече осигурила си златен медал, Мирела Демирева направи и 3 неуспешни опита на 1.97 метра, което е в момента е норматив за олимпийските игри.

Второто място заемат Даниела Станчу от Румъния с преодолени 1.86 метра и Панайота Доси от Гърция със същия резултат, уведомиха от gong.bg.

Кристен Радуканова завърши на осма позиция във финала на 60 метра със 7.54 секунди. Балканска шампионка в тази дисциплина е  Полиники Емануилиду от Гърция със 7.30 секунди.

В бягането на 400 метра при жените са получил проблем с времеизмервателната уредба. Тогава Андреа Савова завършва пета в 3-та най-силна серия с 56.9 секунди, измерени ръчно. В тази серия първа финишира Александра Стефания Ута от Румъния  с 54.6 секунди.

При мъжете балкански шампион на 60 метра стана гръцкият атлет Йоанис Нифантопулос  с време 6.69 секунди.

До момента България има извоювани 1 златно и 2 бронзови отличия от надпреварата, след като по-рано Пламена Миткова заема 3-то място в скока на дължина при жените.  А пък Божидар Саръбоюков се класира 3-ти в скока на дължина, писа БТА.