Кошмар за Меси в най-красивия мач на Световното (ВИДЕО)

0
279

Лео Меси се прости с Русия, но в каква среща само!

Истински ужас за Меси! Неговата Аржентина отпадна от Мондиал 2018 след много резултатен и драматичен двубой срещу Франция, завършил 4:3 за „петлите“, видя TOPactualno.com.

Меси
Лео Меси се прости със Световното в Русия

Срещата започна кошмарно за „гаучосите“. Още в 13-та мин. Рохо фаулира Мбапе и съдията отсъди дузпа. Тя бе превърната в гол от Антоан Гризман.

В 41-та мин. обаче Аржентина отвърна на удара. Страхотен далечен шут на Анхел Ди Мария прониза целта за равенството.

След почивката южноамериканците постигнаха пълен обрат. В 48-та мин. Лео Меси стреля опасно, топката рикошира в Габриел Меркадо и не остави шансове на Уго Лорис.

Само за 11 минути обаче Франция направи уникален обрат. В 57-та мин. Бенжемен Павар изравни с чудесен изстрел от границата на наказателното поле. След това настъпиха миговете на Килиан Мбапе, който с голове в 64-та и 68-та мин. напълно отчая „гаучосите“.

В даденото от съдията продължение Аржентина все пак стигна до още един гол. Меси центрира прекрасно и резервата Серхио Агуеро оформи крайното 4:3.

Така Франция се класира за четвъртфиналите на Мондиала. Там ще срещне победителя от сблъсъка Португалия – Уругвай.

За Аржентина остава поредното разочарование от Световно първенство. Тимът е без титла от 32 години насам.

Това беше четвъртото Световно за Лионел Меси, но отново си тръгва без трофей. До момента той има 6 гола на Мондиали.