91

Представянето на великотърновеца Антъни Иванов беше феноменално. Той отвя своите съперници и развя българския флаг

Антъни Иванов стана първи в САЩ на 200 метра бътерфлай. Честито!!!

В САЩ се проведе Открито световно първенство по плуване.

Заради пандемията, надпреварата не се състоя само на едно място, а в девет различни града.

21-годишният Антъни Иванов се състезава в Северна Каролина, в град Грийнсбъро.

Българският плувец измина разстоянието 200 метра бътерфлай само за 1 минута 58 секунди и 51 стотни.

На второ място се класира Закари Браун. Закари изостана с 30 стотни след Антъни Иванов, писа БГНЕС.

Най-добрата дисциплина за Антъни Иванов е 200 метра бътерфлай.

През 2017 г. Антъни достигна до финал от Световното първенство. Тогава завърши 8-ми в крайното класиране.

През 2019 г. младият болярин успя да покрие олимпийските нормативи за Игрите в Япония – в Токио.

Сега по време на Откритото световно първенство по плуване Антъни взе и бронз. Третото място е от 400 метра в свободен стил.

Постижението на българския плувец е 3 минути 57 секунди и 14 стотни.

Надпреварата в САЩ е изключително важна за Антъни Иванов. През пролетта той се зарази с коронавирус, след като гостува на бала на неговата приятелка във Велико Търново.

Абитуриентите посетиха Царевец, за да бъдат на открито заради пандемията. Но тази мярка не се оказа най-добрата за повече от 10 абитуриенти.

Въпреки здравословните проблеми, Антъни Иванов се мобилизира и отново влезе в спортна форма.

Чудесни новини и за неповторимия шахматист Веселин Топалов.

Според проведена наскоро класация на chess24, българският гросмайстор е поставен на 21-то място. Класацията е посветена на най-най-добрите шахматисти на всички времена. Веселин Топалов не е сред първите, но все пак и това класиране е признание за неговите дарба, талант и успехи.

На първо място за „Най-велик шахматист на всички времена“ е поставен Гари Каспаров от Русия.

На второ място е настоящият световен шампион Магнус Карлсен. Сайтът присъди третото място на американския шахматист Боби Фишер.