Българските спортисти извоюваха 17 медала и 5 титли за България от Балканиадата

0
530

Балканиадата донесе огромен успех за амбициозните български спортисти. Този успех е и за България. 5 титли и 17 медала са огромно постижение!

Иват Лалова спечели две титли от Балканиадата. Христо Стоичков беше специален гост Сн: gong.bg

Титлите са за нашите елитни спортисти Мирела Демирева (скок височина),  Тихомир Иванов (скок височина) и Георги Цонов (троен скок).

Мирела Демирева скочи 191 см и спечели титлата. Георги Цонов скочи 17,03 метра и извоюва своята титла.

Златната Ивет Лалова спечели цели 2 титли. Едната е за спринт на 100 метра, а втората за 200 метра. Това момиче е истински спортен феномен! Титлата на Ивет Лалова на 200 метра е за 22,45 минути. С този резултат Ивет Лалова има и свое ново лично постижение.

Извоюваните 17 медала са както следва: 5 бр. златни, 6 бр. сребърни и 6 бр. бронзови.

Антонио Иванов спечели сребърен медал в спринта на 200 метра при мъжете. Неговото постижение е 21,07 секунди. В понеделник Антонио Иванов спечели и един бронзов медал на 100 метра.

Марк Славов спечели сребро в хвърлянето на копие. Той постигна 73,84 метра.

Момчил Караилиев зае второто място след Георги Цонов в тройния скок. Неговото постижение е 16,42 метра.

Адмирации за Радослава Мавродиева! Европейската шампионка наскоро претърпя травма на кръста. Не е напълно възстановена. Въпреки това успя да вземе бронзов медал като изхвърли гюллето на 16,81 метра.

Митко Ценов извоюва бронзов медал на 3000 метра стипълчейз. Неговият резултат е 8:54.97 минути.

Ива Александрова също спечели бронзов медал в седмобоя при жените. Нейният резултат е  4967 точки, съобщи БНР.