Катрин Тасева извоюва четири медала по художествена гимнастика

0
835

Честито на нашата талантлива гимнастичка! Катрин Тасева се представи чудесно и спечели цели четири медала от надпреварата  Гран При по художествена гимнастика

Турнир  от веригата на Гран При по художествена гимнастика се провежда в Украйна в столицата Киев.

Катрин Тасева
Катрин Тасева донесе 4 медала на България

Българската гимнастичка участва със съчетания на  всички уреди. За всеки едни от тях спечели медал, без обръч. Катрин  Тасева допусна доста груба грешка на обръч, затова получи само 15.000 точки. Там се класира  осма на финала при този уред.

На бухалки Катрин Тасева взе бронзов медал. Това беше най-слабото й представяне. За топка и лента извоюва сребърен медал. За цялостно представяне получи сребърно отличие.

Както винаги конкуренцията сред участничките по художествена гимнастика е нечовешка. Зрителите имаха възможност да се насладят на уникални съчетания, които изискват страхотна подготовка и лични качества. Но Катрин Тасева беше много добре подготвена физически и психически.

Крайното класиране по уреди е както  следва. На обръч първа е Мария Сергеева от Русия с 18.650 точки. Втора е отново състезателка на Русия  Екатерина Селезньова  със 17.950 точки. Трета се класира представителката на домакините Олена Дяченко. Украинката взе 17.300 точки.

На топка първа е отново представителката на Русия Екатерина Селезньова с 18.500 точки. Втора е Катрин Тасева с 18.150 точки. Трета се класира рускинята Мария Сергеева със 17.550 точки.

На бухалки първа е Мария Сергеева от Русия с 18.250 точки. Втора е Екатерина Селезньова от Русия със  17.400 точки. Трета е българката Катрин Тасева с резултат 17.150 точки.

На лента златото извоюва Екатерина Селезньова от Русия с 18.200 точки. Среброто взе Катрин Тасева със 17.400 точки. Бронзът този път отиде при Беларус, след като Юлия Евчик спечели 16.900 точки.

Представянето на Катрин Тасева тази година в Киев е много по-добро от миналогодишното. Тогава зае четвърто място, а тази година вече е трета.  През 2017 г. в надпреварата за Световната купа в град Ташкент Катрин Тасева взе бронз. През същата година в София извоюва сребро.