Челси помете Арсенал и завоюва Лига Европа!

0
493

Челси се разправи по брутален начин с Арсенал на финала на Лига Европа!

Голяма победа на своя любим отбор видяха всички привърженици на Челси тази вечер. Тимът спечели турнира на Лига Европа след победа с умопомрачителното 4:1 над лондонския си съперник Арсенал.

Челси
Челси триумфира в Лига Европа

През първото полувреме голове не паднаха, което предразположи мнозина да мислят, че ще станем свидетели на поредния скучен финал между отбори от една държава. Нищо подобно обаче.

Още с началото на втората част Челси изненада съперника си с красива комбинация, завършила с попадение във вратата на Петър Чех.  В 49-та мин. Оливие Жиру засече с глава центриране на Емерсон и откри резултата.

В 60-та минута „сините“ нанесоха своя голям удар. Еден Азар подаде на Педро Родригес и испанецът не сгреши за 2:0.

Драмата на „артилеристите“ стана пълна в 64-та мин. Главният съдия отсъди дузпа за фаул на Мейтланд-Найлс срещу Жиру. Азар не сбърка от „бялата точка“ и покачи на 3:0.

Не след дълго обаче Арсенал все пак върна надеждата на своите фенове. В 69-та мин. Алекс Иуоби реализира много красив гол и намали аванса на Челси.

Само след 3 минути обаче всичко окончателно приключи като интрига в мача. Азар отново реализира и така оформи крайното 4:1.

До края на срещата и двата отбора можеха да вкарат още попадения, но Чех и Кепа се намесиха добре на своите врати.

Така Челси спечели своя първи европейски трофей от 6 години насам. През 2013 г. „лондончани“ също триумфираха в Лига Европа след победа над Бенфика (2:1).

За Арсенал пък остава разочарованието, че 19 години след загубата във финала на същия турнир отборът отново губи последната среща. Освен това по този начин изгуби и шанса да играе в Шампионската лига догодина.